کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل جراحی در منزل

چنانچه از ظاهر بینی خود رضایت ندارید، استفاده از روش‌های خانگی می‌تواند ظاهر بینی را به شکل دلخواه شما تغییر دهد.

در دنیای اینترنت چندین هزار مطلب در ارتباط با کوچک کردن بینی توسط روش‌های خانگی، دستگاه‌ها و کرم‌ها وجود دارد. در برخی سایت‌ها گفته شده که گذاشتن یخ بر روی بینی می‌تواند سبب کوچک شدن بینی شود، در حالی که این قضیه صحت ندارد.

برخی دیگر از سایت‌ها عنوان کرده‌اند که استفاده از مواردی نظیر عصاره سیر، خمیر دندان، سرکه سیب، پودر زنجبیل و یا دیگر مواد ضد التهاب می‌تواند سبب کوچک شدن بینی شود. این مطلب نیز صحیح نیست.

برخی از مردم نیز عقیده دارند که انجام تمرینات ورزشی مرتبط با صورت و یا نگه داشتن صورت و یا بینی در حالات خاص می‌تواند سبب کوچک به نظر رسیدن بینی شود؛ اما باید بدانید که پروتئین کلاژن سبب شکل گیری صورت شما می‌شود و بینی شما از بافت غضروف (نه عضله و چربی) ساخته شده است. از طرفی تقویت عضلات صورت نیز نمی‌تواند سبب کوچک شدن بینی شما شده و تغییری در ظاهر بینی شما ایجاد کند.

علاوه بر آن، یک سری پدها، دستگاه‌ها و کرم‌ها نیز هستند که نظر بر آن است که باعث تغییر سایز بینی می‌شوند.

تعدادی محصولات تزریقی و قالب‌های شکل‌دهنده بینی نیز وجود دارد که برای فرم دهی دوباره به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از این محصولات مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا )FDA( را دریافت نکرده‌اند. هیچ مدرک علمی دال بر اثر بخشی موارد بالا وجود ندارد.

روش‌های غیر جراحی

تأکید می‌شود که روش‌های ذکر شده در بالا تأثیر اثبات شده‌ای در ارتباط با کوچک کردن بینی شما ندارد؛ اما با استفاده از یک سری استراتژی‌های آرایشی نظیر گریم بینی می‌توان باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن بینی شد که ویدئوهای متعددی در این زمینه در فضای مجازی وجود دارد. این ویدئوها به شما نحوه گریم کردن بینی را آموزش می‌دهند. در ادامه مطلب مراحل گریم بینی را بیان می‌کنیم:

  1. از یک برنزه کننده که دو درجه تاریک‌تر از رنگ پوست صورت‌تان است استفاده کرده و آن را در امتداد لایه‌های خارج بینی و در هر دو طرف به آرامی بکشید.
  2. با استفاده از یک هایلایتر خطوط کشیده شده در خارج بینی را پهن‌تر کنید به گونه‌ای که سبب جلب توجه به سمت آن شود.
  3. با استفاده از یک شوت یا قلمو، خطوط را محو و پخش کنید؛ این نوع گریم نیاز به مقداری تمرین دارد اما افرادی که از این تکنیک استفاده کرده‌اند، از نتیجه کار رضایت داشته‌اند.

روش دیگری نیز وجود دارد که به آن رینوپلاستی (rhinoplasty) گفته می‌شود. در این روش یک فیلتر موقتی درون ساختار بینی شما قرار داده می‌شود. این فیلترها موقتاً موجب متقارن به نظر رسیدن بینی می‌شوند. این پروسه می‌تواند ۶ ماه طول بکشد. همچنین شما می‌توانید از دیگر روش‌های جراحی نیز بهره ببرید که البته موضوع مورد بحث این مقاله نیست.

اگر شما از ظاهر بینی خود راضی نیستید، روش‌های متعددی برای تغییر این احساس در شما وجود دارد. روش‌های غیرتهاجمی نظیر گریم بینی و استفاده از فیلتر روش‌های موقتی هستند که می‌تواند سبب تغییر ظاهر بینی شما شود.

علاوه بر موارد بیان شده، اندازه بینی شما به فاکتورهای سلامتی خارجی نیز بستگی دارد. مواردی نظیر افزایش وزن، بارداری، سرطان پوست (ملانوما) و مصرف متداول الکل نیز از مواردی هستند که سایز و ظاهر بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.


/ 2 نظر / 67 بازدید
iransabt

رتبه بندی شرکت رتبه بندی پیمانکاران اخذ رتبه مشاور

ariamedtour

مطلب مفیدی در موردعمل بینی به خصوص تغییر ظاهر بینی بدون عمل جراحی بود.